O společnosti

F medical s.r.o. - prodej a servis zdravotnických technologií

F medical s.r.o. dlouhodobě působí v oblasti digitálních rentgenových zařízení, komplexních IT řešení vč. PACS systémů a nově i v oblasti diagnostických ultrazvuků. Zajišťuje kompletní zákaznickou podporu od vytvoření projektů až po jejich realizaci a následný servis.


Společnost vznikla r. 2014 odštěpením od FOMA BOHEMIA spol. s r.o., české firmy s dlouholetou tradicí. F medical (dřívější název FOMA MEDICAL) má široké portfolio produktů, díky čemuž může navrhovat řešení na míru konkrétnímu pracovišti. Spolupracuje s několika špičkovými světovými dodavateli:

  1. Jsme jediným autorizovaným zástupcem nadnárodní společnosti AGFA pro Českou republiku. Dlouhodobě se jedná o světovou špičku top firem v oblasti radiologie – přímé a nepřímé digitalizace i PACS. Kvalita výrobků AGFA je potvrzena velkým množstvím instalací po celém světě (45tis instalací rentgenů a přes 3 000 nemocničních PACSů).
  2. Dále jsme výhradními zástupci nadnárodní společnosti VISARIS, a to nejen na území České republiky. Jejich digitální RTG systémy a PACS řešení jsou známá především ve Švýcarsku, USA, Německu a Velké Británii a nově také v České republice, Austrálii, či na blízkém východě.
  3. V oblasti analogové radiografie můžeme nabídnout špičkové přístroje světového výrobce RADIOLÓGIA (SEDECAL). V nabídce naleznete celé portfolio – od malých pojízdných rentgenů až po systémy se stropním zavěšením rentgenky nebo třeba skiaskopicko-skiagrafické RTG stěny.
  4. V nabídce máme nově i kompletní portfolio diagnostických ultrazvuků značky SonoScape. Jedná se o špičkového výrobce nejen UZ přístrojů, ale také přístrojů pro endoskopii, gerodontologii atd.